Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Komunikat prasowy od 1science
2017-05-16

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze korzystając z dostępu do 25 milionów artykułów naukowych


MONTREAL, 10 maja 2017—1science umożliwia bibliotekom uniwersyteckim i naukowym znacząco zredukować czas i pieniądze przeznaczone na dostęp i rozpowszechnianie recenzowanych artykułów naukowych, pochodzących ze wszystkich dziedzin nauki, opublikowanych we wszystkich językach,  w czasopismach z całego świata. Aby lepiej zarządzać prenumeratami, efektywnie kosztowo zmieniać i powiększać kolekcje czasopism oraz szybko zapełniać swoje repozytoria, biblioteki na czterech kontynentach świata korzystają obecnie z bazy  1science zawierającej 25 milionów rekordów,

Na całym świecie biblioteki napotykają na rosnącą presję finansową, a jednocześnie oczekuje się od nich udostępniania wyników badań światowej klasy. Nieustanie zachęcani do podejmowania się coraz to nowych obowiązków, począwszy od recenzowania artykułów aż do pomocy w uzupełnianiu repozytoriów, naukowcy mają coraz mniej czasu. "Istnieje wiele rozwiązań pomagających uzyskać dostęp do literatury naukowej, ale są albo drogie albo pracochłonne", mówi Eric Archambault, prezes 1science. "Zaprojektowaliśmy ekonomiczne rozwiązania, które odciążają budżet biblioteczny i uwalniają naukowców od czasochłonnych zadań".

Linia produktów 1science zaczyna się od oaFigr - reportu, który informuje instytucje o ich obecnym stanie otwartego dostępu na tle świata. oaFigr jest także najlepszym dostępnym narzędziem ułatwiającym przejście bibliotek do modelu otwartego dostępu, pomagając bibliotekarzom obliczać przesunięcia środków na opłaty związane z publikowaniem artykułów open access w modelu złotym oraz hybrydowym oraz pokazuje jak najlepiej zarządzać prenumeratami czasopism, aby maksymalizować wartość dla badaczy i studentów.

oaFindr jest platformą umożliwiającą naukowcom natychmiastowe znalezienie i pobranie dużej liczby recenzowanych artykułów wraz z powiązanymi rekordami bibliograficznymi. Zapewnia wygodny i elastyczny dostęp do rosnącej bazy artykułów, korzystając z multiwyszukiwarek oraz narzędzi linkujących oferowanych przez EBSCO, Proquest/Ex Libris oraz OCLC.  Dodatkowe rozwiązanie towarzyszące - oaFindr+, pomaga bibliotekarzom uzupełniać na bieżąco swoje repozytoria bez konieczności angażowania wykładowców i pracowników naukowych.

Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem 1science jest oaFoldr, jedyne na rynku samozapełniające i samoaktualizujące się repozytorium. Może być wykorzystane przez uniwersytety i instytuty naukowe, które chcą aby ich repozytoria niemal natychmiast osiągnęły poziom największych repozytoriów na świecie, bez konieczności zwracania się o pomoc do pracowników naukowych i bibliotekarzy, aby spędzali cenny czas na powtarzaniu pracy wykonanej już przez innych.

Firma 1science wdrożyła globalną sieć dystrybucji świadczących usługi dla uczelni na całym świecie. Pionierscy klienci obejmują École Polytechnique w Montrealu, Caltech w Kalifornii i ETH w Zurychu, a także inne prestiżowe instytucje, takie jak Stanford, McGill i Uniwersytet w Calgary, a także takich liderów OA, jak na przykład Uniwersytet Trinity (Texas).

1science

Misją 1science jest pomoc w zredukowaniu czasu i zaoszczędzeniu pieniędzy przeznaczonych na szukanie dostępu do wiedzy  i jej rozpowszechnianie. 1science rozwija produkty łączące zaawansowane możliwości wyszukiwania i analizy bibliometrycznej z najwyższej jakości, recenzowanymi artykułami naukowymi. Firma 1science ma siedzibę w Montrealu w Kanadzie i jest powiązana z Science-Metrix, profesjonalną firmą specjalizującą się w bibliometrii i ewaluacji.

----

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Eric Archambault
President and CEO, 1science
eric.archambault@1science.com
+1.514.518.0823

Zobacz ofertę 1science

801 777 223