Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
25 specjalizacja na 25-lecie UpToDate
2017-11-08
Wydawnictwo Wolters Kluwer Health ogłosiło, że z okazji 25-lecia istnienia UpToDate® - znakomitego narzędzia wspomagającego lekarzy różnych dziedzin na całym świecie, zostanie dodana do niego 25 specjalizacja: anestezjologia.

W 1992 r. Dr Burton "Bud" Rose, znany nefrolog i autor podręczników medycznych, stworzył UpToDate w piwnicy swojego domu. Początkowo narzędzie referencyjne do diagnozy chorób dostępne dla nefrologów za pośrednictwem dyskietki, UpToDate od tego czasu stało się jednym z najbardziej zaufanych i niezbędnych zasobów klinicznych wykorzystywanych przez klinicystów na całym świecie do diagnozowania i leczenia pacjentów.

Denise Basow, dyrektor generalny ds. Skuteczności Klinicznej w Wolters Kluwer, powiedziała: "Prawdziwym geniuszem doktora Buda Rose było powiedzenie: "Zamiast pisać o konkretnej chorobie, napiszmy o konkretnych klinicznych pytaniach, które ma klinicysta, zastosujmy najlepsze procesy dowodowe, aby odpowiedzieć na te pytania, a następnie sformułujmy bardzo konkretne zalecenia dotyczące opieki." I dodaje: "Dzisiaj z UpToDate zmieniamy ponad 300 000 decyzji medycznych w ponad 180 krajach dziennie".

W ciągu ostatnich 25 lat UpToDate rozwinęło się jako ważny materiał kliniczny, obejmujący ponad 10 500 tematów klinicznych w 25 specjalizacjach. Korzystając z prac klinicznych ponad 6500 autorów, redaktorów i recenzentów z 53 krajów, stosuje swoją obszerną ekspertyzę kliniczną do oceny dostępnej literatury medycznej i tworzenia oryginalnych treści w zwięzłym, przeszukiwalnym formacie, który można szybko i łatwo uzyskać w punkcie opieki zdrowotnej. Obecnie ponad 1,3 miliona klinicystów w 187 krajach konsultuje się z UpToDate za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej, oglądając ponad 32 miliony tematów miesięcznie.

Obejrzyj nasz specjalny film z okazji 25-lecia UpToDate: https://youtu.be/23GYp2uWaUg.

W związku z 25-tą rocznicą powstania, UpToDate wprowadza swoją 25 specjalizację, anestezjologię. Ta nowa specjalność obejmuje tematy anestezjologiczne związane z procedurami chirurgicznymi i innymi interwencjami, postępowanie z bólem, unikaniem opioidów, transfuzją krwi i pooperacyjną intensywną opieką medyczną. Prowadzone przez Redaktorów Naczelnych, doktorów medycyny: Robertę Hines, Stephanie B. Jones oraz Lenę S. Sun, tematy specjalizacji zostały napisane, aby pomóc anestezjologom i pielęgniarkom anestezjologom w znalezieniu najlepszego postępowania w zakresie opieki okołooperacyjnej u pacjentów poddawanych częstym i rzadkim złożonym zabiegom, w tym konsultacji przedoperacyjnej, śródoperacyjnego znieczulenia, pooperacyjnej intensywnej opieki medycznej i optymalne postępowanie z bólem. Nowa specjalność jest również ważnym źródłem informacji dla lekarzy ogólnych i specjalistów, takich jak chirurdzy, którzy rutynowo opiekują się pacjentami wraz z anestezjologami.

Specjalistyczna, oparta na dowodach treść jest autorstwa, jest redagowana i recenzowana przez 190 światowej sławy ekspertów anestezjologicznych. Dzięki 271 tematom związanym z anestezjologią, UpToDate zapewnia kompleksowy zakres informacji, uzupełniony o 897 grafik i 96 zaleceń, które są klasyfikowane tak, aby określały siłę zaleceń i jakość ich podstawowych postępowań. Ponadto 19 tematów dotyczących edukacji pacjenta zapewnia wskazówki kliniczne, którymi można się dzielić z pacjentami. Treści ze specjalności będą nadal rozszerzane w nadchodzących latach.
"Praktyka znieczulenia staje się coraz bardziej złożona i trudna, ponieważ pacjenci z poważnymi chorobami współistniejącymi w coraz większym stopniu podlegają skomplikowanym procedurom chirurgicznym. Upamiętniając ćwierć wieku pomocy klinicystom w podejmowaniu najlepszych decyzji dotyczących opieki, angażujemy się we wspieranie anestezjologów i klinicystów w innych specjalnościach, zapewniając kompleksowe, godne zaufania wytyczne od ekspertów w tej dziedzinie - powiedziała dr Basow.
801 777 223