Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
JSTOR Text Analyzer zdobywa nagrodę People's Choice Award na SSE Previews Session
2018-06-29
JSTOR otrzymał pierwszą nagrodę People's Choice Award za swój analizator tekstu podczas SSP Previews Session, New and Noteworthy Product Presentations.

JSTOR's Text Analyzer to nowy sposób prowadzenia badań naukowych stworzonych przez JSTOR Labs, zespół innowacyjnych twórców eksperymentalnych narzędzi dla naukowców i nauczycieli. Dyrektor JSTOR Labs - Alex Humphreys - zademonstrował, jak działa analizator tekstu. Za pomocą narzędzia Text Analyzer naukowcy mogą wyszukiwać treści na JSTOR (biblioteka cyfrowa z ponad 2000 czasopism akademickich i 50 000 książek) po prostu przesyłając dokument. Może to być wszystko: rękopis, zarys prac w toku, artykuł, który został pobrany, nawet zdjęcie strony podręcznika. Przesłane dokumenty nie są przechowywane.

Narzędzie analizuje tekst w dokumencie w celu ustalenia, o co w nim chodzi, a następnie wykorzystuje tematy, które uzna za najważniejsze - "warunki o priorytecie" - w celu znalezienia podobnej treści w JSTOR.

Użytkownik może następnie przejrzeć wyniki i pobrać artykuły, które go zainteresują. Wyniki można udoskonalić, dodając, usuwając lub dostosowując znaczenie priorytetowych terminów.

Text Analyzer obsługuje piętnaście języków, w tym: angielski, arabski, (uproszczony) chiński, holenderski, francuski, niemiecki, hebrajski, włoski, japoński, koreański, polski, portugalski, rosyjski, hiszpański i turecki. Użytkownicy przesyłający dokument w, na przykład, koreańskim, zobaczą odpowiedni materiał w języku angielskim. Jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi za pomocą aparatu urządzenia jako skanera dokumentów. Istnieje również API dostępne dla beta partnerów zainteresowanych programowym dostępem.

Sesja podglądu SSP była podstawą dorocznego spotkania SSP od wielu lat. Początkowo była to sesja równoległa, ale po kilku latach stojącej tylko frekwencji sesja była oferowana jako sesja plenarna w piątek rano, aby umożliwić maksymalną frekwencję.

JSTOR Labs otrzymał wyróżnienie "People's Choice" w kategorii grawerowania w uznaniu ich innowacyjności.

Inne prezentujące się organizacje w tym roku to:
Atypon, Delta Think, The MIT Press, Association of American Medical Colleges, Quark Intelligent Systems Inc., Digital Science, Edanz Group, PaperHive, sci.AI, eLife & Hypothesis, Kudos oraz Copyright Clearance Center.


801 777 223