Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Nature Index przedstawia pierwszy globalny ranking miast w nauce
2018-11-02

Suplement Nature Index 2018 Science Cities, opublikowany przez Nature, zawiera pierwszy globalny ranking naukowy Nature Index. Ranking potwierdza dominację Chin i Stanów Zjednoczonych w wynikach badań. Pekin jest czołowym miastem naukowym na świecie, podczas gdy kolejne miejsca w pierwszej piątce zajęły kolejno Nowy Jork, Boston, San Francisco i Baltimore (wszystkie USA).

Oprócz Pekinu dziewięć innych chińskich miast znajduje się w pierwszej 50, zgodnie z Nature Index, który śledzi autorstwo artykułów w 82 wysokiej jakości czasopismach naukowych. Stany Zjednoczone mają 19 z 50 najlepszych miast. Tokio (6.) i Paryż (8.) to jedyne miasta w pierwszej dziesiątce świata, które znajdują się poza USA i Chinami.

Suplement przedstawia szerzej pięć miast związanych z nauką, które są liderami w swoich regionach, a mianowicie, Kapsztad, San Francisco, Monachium, Wuhan i São Paulo. Omawia wyzwania, przed którymi stoją te miasta, aby nadal przyciągać i zatrzymywać naukowców, współpracować i publikować wybitne osiągnięcia naukowe. Na przykład gwałtowny wzrost kosztów mieszkaniowych w San Francisco może podważyć jego pozycję w wiodącym regionie innowacji; Wuhan jest pod presją rosnącej konkurencji o talenty badawcze w Chinach.Źródło: Scope e-Knowledge Center.

801 777 223