Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Thieme Chemistry wprowadza do PubChem prawie 700 000 odrębnych struktur chemicznych
2019-01-11
Znany z dostarczania wysokiej jakości informacji chemicznych w dziedzinie syntezy organicznej, Thieme Chemistry dostarczyło około 700 000 odrębnych struktur PubChem - otwartej bazie danych chemii w National Institutes of Health (NIH). Oprócz informacji strukturalnych, upload zawiera ponad 1 200 000 oddzielnych linków od chemikaliów do czasopism Thieme Chemistry i portfolio produktów online, zwiększając liczbę struktur chemicznych w PubChem z linkami do literatury naukowej.

PubChem jest otwartą bazą danych cząsteczek chemicznych w amerykańskich National Institutes of Health (NIH) i jest używany przez kilka milionów użytkowników na całym świecie. Gromadzi informacje na temat struktur chemicznych, identyfikatorów, aktywności biologicznych, właściwości chemicznych i fizycznych, a także patentów, danych dotyczących zdrowia, bezpieczeństwa i toksyczności. Od premiery w 2004 r. PubChem stał się kluczowym źródłem informacji chemicznych dla naukowców, studentów i ogółu społeczeństwa. Teraz tysiące struktur i linków do czasopism chemii Thieme SYNTHESIS, SYNTHETT, SYNFACTS, a także do internetowych publikacji referencyjnych Science of Synthesis i Pharmaceutical Substances zostały przesłane do portalu PubChem. Spośród 700 000 chemikaliów Thieme Chemistry zdeponowanych w PubChem 89 procent nie miało powiązań z literaturą przed tym wkładem. Ponadto 42 procent z 700 000 struktur chemicznych jest nowością w PubChem.

"Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest powiązanie naszych publikacji i uczynienie naszych treści wysokiej jakości bardziej dostępnymi dla naukowców z całego świata. Chcemy, aby publikowane prace naukowe naszych autorów i redaktorów były czytane i cytowane w miarę możliwości. Współpraca z PubChem sprawi, że nasze struktury i artykuły staną się bardziej widoczne, a także dostarczą cennej informacji społeczności chemicznej ", mówi dr Fiona Shortt de Hernandez, dyrektor ds. Usług cyfrowych i partnerstw strategicznych, Thieme Chemistry.

Wkład Thieme, który był wspierany przez InfoChem, długoletniego partnera do współpracy z Thieme Chemistry, poprawia wykrywalność informacji na temat chemikaliów: "Jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni, że wszystkie informacje chemiczne stworzone w ciągu ponad dwudziestu lat współpracy z Thieme teraz znajdują się w największej na świecie darmowej bazie danych chemicznych. Dodanie około 700 000 związków przez Thieme sprawia, że ​​stają się jeszcze bardziej widoczne dla społeczności naukowej ", mówi dr Josef Eiblmaier, dyrektor zarządzający InfoChem.

Dzięki publikacjom naukowym Thieme Chemistry, część grupy Thieme, dostarcza chemikom w dziedzinie badań, nauki i przemysłu wysoko ocenionych specjalistycznych informacji na temat chemii syntetycznej, organicznej i ogólnej. Wszystkie produkty Thieme są dostępne w formacie elektronicznym, głównie w języku angielskim. Pełny dostęp do aktualnych artykułów SYNFACTS, artykułów z czasopism podstawowych z SYNTHESIS i SYNLETT, pełnotekstowych syntetycznych recenzji metodologii w Science of Synthesis i encyklopedycznych informacji z Substancji farmaceutycznych podlega subskrypcji czasopism lub licencjonowaniu
801 777 223