Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


ABE-IPS na I Kongresie Bibliotek Szkół Wyższych
2019-06-12

Serdecznie zapraszamy na I Konkres Bibliotek Szkół Wyższych, podczas którego na naszym stoisku zaprezentujemy ofertę wydawnictw takich jak SpringerNature, Taylor & Francis, Royal Society of Chemistry oraz McGraw-Hill. Szczegółowe informacje dostępne są w sekcji Targi i wystawy.


O Kongresie:

Tematyka, która zostanie poruszona podczas Kongresu, dotyczyć ma wielu bieżących zagadnień, istotnych z punktu widzenia osób zatrudnionych w bibliotekach szkół wyższych.  Przede wszystkim skupimy się na zmianach, jakie wprowadza Ustawa 2.0, czyli nowa Ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Będziemy też analizować status bibliotekarza dyplomowanego w kontekście deregulacji zawodu i faktu, że uczelnie do tej pory nie wypracowały wspólnych zasad dotyczących tej ścieżki awansu.

Zagadnieniem, które wywołuje dyskusje w środowisku bibliotekarzy, jest też kwestia współistnienia Narodowego Uniwersalnego Katalogu Centralnego NUKAT oraz projektu Biblioteki Narodowej „e-usługa OMNIS”. Chcemy też zanalizować działalność zagranicznych stowarzyszeń bibliotek lub bibliotekarzy akademickich i przedyskutować, czy tego typu stowarzyszenie nie powinno zostać powołane w Polsce. 

Organizatorzy Kongresu:

  • Biblioteka Politechniki Łódzkiej,
  • Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu,
  • Centrum Informacyjno-Biblioteczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie,
  • Stowarzyszenie EBIB.

 


Źródło: Fb.com/KongresBSW

 

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223