Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Digital Science wspólnie ze Springer Nature pracują nad Nature Index
2019-12-13

Digital Science, lider technologii naukowych, ogłosił współpracę ze Springer Nature - wydawcą czasopisma Nature przy opracowywaniu tzw. Nature Index.

Nature Index to baza powiązań autorów z instytucjami, opracowana przez Nature Research, śledząca około 60 000 artykułów naukowych rocznie z 82 wysokiej jakości czasopism przyrodniczych. Dostarcza liczbę publikacji na poziomie instytucjonalnym i krajowym, i jako taki jest wskaźnikiem wysokiej jakości wyników badań i współpracy na poziomie globalnym i lokalnym.

W 2019r. po raz pierwszy Nature Index zawierał również znormalizowany ranking śledzony za pomocą bazy danych Dimensions od Digital Science. Uwzględnia on liczbę opublikowanych artykułów wysokiej jakości jako odsetek ogólnego wkładu danej instytucji w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Tabele roczne w 2019r. pokazały, że Stany Zjednoczone wyprzedzają Chiny, a trzy najlepsze instytucje to Chińska Akademia Nauk, Uniwersytet Harvarda i Towarzystwo Maxa Plancka. Jednak nowe znormalizowane rankingi ujawniły zupełnie inny zestaw liderów wśród instytucji akademickich, gdzie trzy najwyższe noty uzyskały: Cold Harbor Laboratory w USA, Institute of Science and Technology w Austrii i Weizmann Institute of Science w Izraelu.

W ramach współpracy zespół pracujący nad bazą Dimensions Digital Science przejmie zarządzanie danymi Nature Index, który jest aktualizowany co miesiąc, a 12-miesięczne okno danych będzie nadal dostępne na stronie natureindex.com. Czasopisma Nature Index są teraz również wyświetlane w Dimensions jako opcja filtru na liście dzienników. Współpraca ta pozwoli indeksowi wzmocnić interakcje z bazą danych Dimensions, zapewniając jednocześnie bazę o wysokiej jakości danych z obszernej bazy danych Dimensions.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalny komunikat prasowy (w języku angielskim).
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223