Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


19. Doroczna Nagroda Wileya w Dziedzinie Nauk Biomedycznych przyznana
2020-02-19

Fundacja Wiley z przyjemnością informuje, że 19. Doroczna Nagroda Wileya w Dziedzinie Nauk Biomedycznych zostanie przyznana Cliffordowi Brangwynne, Anthony'emu Hymanowi i Michaelowi Rosenowi. Ich pionierskie prace ujawniły nową zasadę przedziałów subkomórkowych opartą na tworzeniu oddzielonych fazowo kondensatów biomolekularnych, proces związany z wydarzeniami fizjologicznymi i patologicznymi.

Cliff Brangwynne jest profesorem na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Biologicznej Uniwersytetu Princeton i badaczem Instytutu Medycznego Howarda Hughesa.

Tony Hyman jest dyrektorem i kierownikiem grupy w Instytucie Biologii i Genetyki Molekularnej Maxa Plancka w Dreźnie w Niemczech.

Michael Rosen jest przewodniczącym Wydziału Biofizyki UT Southwestern Medical Center w Dallas w Teksasie oraz badaczem Instytutu Medycznego Howarda Hughesa.

Nagroda Wiley 2020 wyróżnia dr Cliffa Brangwynne, Tony'ego Hymana i Michaela Rosena za odkrycie, że komórki mogą podzielić procesy na części bez użycia membran. Te rozdzielone fazowo struktury są obecnie uznawane za odgrywające rolę w licznych procesach biologicznych komórek ”- powiedziała dr Titia de Lange, przewodnicząca jury z nagrodami Wiley Prize na Rockefeller University w Nowym Jorku.

Fundacja Wiley honoruje badania, które opowiadają się za nowatorskim podejściem i wyzwaniami przyjętymi w naukach biomedycznych. Praca laureatów Nagrody Wiley 2020 Cliffa Brangwynne, Tony'ego Hymana i Michaela Rosena naprawdę podtrzymuje tę misję,”- powiedziała Deborah Wiley, prezes Fundacji Wiley. „Uhonorujemy ich za odkrycie zupełnie nowego aspektu biologii komórki, który wpływa na nasze zrozumienie działania komórek”.

Przyznana po raz pierwszy w 2002 r. Nagroda Wiley w Dziedzinie Nauk Biomedycznych jest przyznawana corocznie w celu uznania wkładów, które otworzyły nowe dziedziny badań lub które stanowią zaawansowane koncepcje w określonej dyscyplinie biomedycznej. Spośród wielu wybitnych laureatów Nagrody Wiley w Dziedzinie Nauk Biomedycznych dziewięciu otrzymało Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny, a dwóch otrzymało Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.

Tegoroczna nagroda w wysokości 50 000 $ zostanie wręczona zwycięzcom 3 kwietnia 2020 r. podczas spotkania w Wiley Prize na The Rockefeller University. Zwycięzcy wygłoszą następnie wykład honorowy w ramach The Rockefeller University Lecture Series. To wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem serii seminariów internetowych poświęconych bieżącym protokołom, na które rejestracja jest bezpłatna.


Źródło: https://newsroom.wiley.com/

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223