Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Elsevier umożliwia PubMed Central dostęp do treści w Centrum informacyjnym COVID-19 w celu walki z koronawirusem
2020-03-19

COVID-19_OFFER_PL_1

Elsevier, światowy lider w dziedzinie publikowania badań i analiz informacji specjalizujących się w nauce i zdrowiu, udostępnił swoje badania i zawartość danych w swoim Centrum Informacyjnym COVID-19 dla PubMed Central, archiwum biomedycznego i nauk przyrodniczych w USA. Narodowa Biblioteka Medyczna National Institutes of Health oraz inne repozytoria finansowane ze środków publicznych na całym świecie, takie jak baza danych WHO COVID, tak długo, jak jest to potrzebne, w czasie trwania zagrożenia zdrowia publicznego. Ten dodatkowy dostęp pozwala naukowcom na wykorzystanie sztucznej inteligencji, aby nadążać za szybko rosnącą literaturą i identyfikować trendy, gdy kraje na całym świecie zajmują się tym globalnym kryzysem zdrowotnym.

W styczniu Elsevier utworzył Centrum Informacyjne COVID-19 z darmowymi informacjami w języku angielskim i mandaryńskim na temat nowego koronawirusa. Centrum informacyjne jest codziennie aktualizowane o najnowsze informacje badawcze na temat wirusa i choroby oraz zawiera łącza do ponad 19.500 darmowych artykułów na ScienceDirect, platformie recenzowanej literatury naukowej Elsevier. Od momentu powstania Centrum informacyjne odwiedziło ponad ćwierć miliona naukowców, badaczy, klinicystów i innych, z których 15 procent przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Centrum informacyjne COVID-19 znajduje się na Elsevier Connect, publicznej stronie internetowej z wiadomościami i informacjami. Jest on kurowany przez klinicystów Elsevier i innych ekspertów i gromadzi treści z czasopism medycznych firmy, podręczników i rozwiązań informacji klinicznej, a także zasoby od innych dostawców informacji oraz głównych organizacji zdrowotnych i rządowych. Dostępne są również informacje zwykle wykorzystywane przez praktykujące pielęgniarki i lekarzy, a także zasoby zaprojektowane specjalnie dla pacjentów i ich rodzin.

Aby poprawić wykrywalność i użyteczność tego ważnego zasobu wiedzy, Elsevier udostępnił wszystkie swoje badania i dane dotyczące Centrum informacyjnego COVID-19, a także kopie przekazane do PubMed Central i innych repozytoriów finansowanych ze środków publicznych, w formacie do odczytu maszynowego z uprawnieniami do eksploracji pełnego tekstu i danych, ponownego wykorzystywania i analiz tak długo, jak jest to potrzebne, w czasie trwania zagrożenia zdrowia publicznego.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223