Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Wydawcy udostępniają bezpłatnie treści naukowe na platformie Project MUSE podczas kryzysu COVID-19
2020-03-20

COVID-19_OFFER_PL_1

W odpowiedzi na wyzwania związane z globalnym kryzysem zdrowia publicznego w COVID-19, Project MUSE wspiera swoich uczestniczących wydawców w tymczasowym udostępnianiu treści naukowych na swojej platformie.

Ponieważ wiele instytucji szkolnictwa wyższego przechodzi w dające się przewidzieć przyszłość w środowisku edukacyjnym wyłącznie online, oczekuje się, że łatwy dostęp do sprawdzonych badań w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, z różnych wyróżniających się uniwersytetów, stowarzyszeń i powiązanych organizacji non-profit wydawcy pomogą wspierać nauczanie, uczenie się i odkrywanie wiedzy dla użytkowników na całym świecie.

Wśród wydawców, którzy obecnie decydują się na bezpłatne udostępnianie treści w ramach Projektu MUSE, są Johns Hopkins University Press (wszystkie książki i czasopisma), Ohio State University Press (wszystkie książki i czasopisma), University of Nebraska Press (wszystkie książki i czasopisma), University of North Carolina Press (wszystkie książki), Temple University Press (wszystkie książki) i Vanderbilt University Press (wybrane książki). Oczekuje się, że dołączą kolejni wydawcy. Project MUSE będzie stale aktualizować listę wydawców oferujących bezpłatny dostęp do treści.

Treści, które są swobodnie dostępne na platformie Project MUSE podczas kryzysu COVID-19, będą zawierać charakterystyczną ikonę „Bezpłatne”, inną niż ikona „OA” używana do pełnego dostępu do zawartości w MUSE lub znajomy zielony znacznik wyboru, z którym użytkownicy kojarzą się zawartość przechowywana przez ich bibliotekę. Wyniki wyszukiwania MUSE domyślnie obejmują wszelkie treści, do których użytkownik ma dostęp, dlatego zaoferują badaczowi wszelkie odpowiednie bezpłatne, otwarte lub kwalifikowane artykuły i książki. Na platformie MUSE znajduje się ponad 2000 książek o otwartym dostępie i niewielka liczba czasopism w pełni otwartych.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223