Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Czasopisma AAAS i Science zawierają informacje naukowe związane z COVID-19
2020-03-30

COVID-19_OFFER_PL_1

American Association for the Advancement of Science (AAAS) i rodzina czasopism Science wykorzystują ogromne zasoby, aby informować społeczność naukową i opinię publiczną o pandemii koronawirusa. Nauka, opublikowana przez AAAS, udostępniła wyniki badań i szybko udostępniła dane w ciągu ostatnich tygodni, aby pobudzić postęp naukowy, zarysować możliwości zdrowia publicznego w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19 i pomóc w ochronie dobrobytu ludzi na całym świecie.

Czasopismo przyspieszyło swoje praktyki wydawnicze regulujące publikację prac badawczych na temat koronawirusa i wezwało naukowców do publikowania przedłożonych badań w witrynach z preprintami, zachowując jednocześnie proces recenzji, aby zapewnić ważność badań opublikowanych w czasopismach. Ponadto Science i AAAS pracują nad zapewnieniem, by badacze chorób zakaźnych zachowali dostęp do bezpiecznych laboratoriów w celu ułatwienia badań nad COVID-19 oraz aby informować społeczność badawczą, decydentów i opinię publiczną poprzez szybkie telekonferencje, wydarzenia na żywo na Facebooku i inne działania informacyjne. na podstawie najnowszych badań i wiadomości opublikowanych w Science.

Holden Thorp, redaktor naczelny Science, dopilnował, aby Science jak najszybciej przeanalizował prace badawcze dotyczące koronawirusa, niezwłocznie dzieli się artykułami z pierwszego wydania i udostępnia je wszystkim. Ponadto zespół News from Science regularnie udostępnia najnowsze informacje na temat najnowszych badań i raportów z całego świata. W czasopiśmie „Time to Pull Together” z 17 marca Thorp wezwał instytucje do ograniczenia prac badawczych do wirusa, a także opieki klinicznej i komunikacji w zakresie zdrowia publicznego oraz wezwał innych naukowców do pomocy badaczom wirusów w złagodzeniu napotykanych przez nich problemów, takich jak znalezienie opieki nad dziećmi.

Czasopismo Science Translational Medicine opublikowało artykuł redakcyjny autorstwa ekspertów w dziedzinie epidemiologii, matematyki i dwóch urzędników National Institutes of Health, którzy wezwali do ustalenia priorytetów badań nad COVID-19 przed skupieniem się na „potwierdzonych przypadkach i ich rozprzestrzenieniu geoprzestrzennym”. COVID-19 miał się dobrze w ramach radaru AAAS jeszcze przed zakończeniem przygotowań do dorocznego spotkania w 2020 r. Nicole Maylett, dyrektor Biura Spotkań i Wydarzeń Specjalnych. Pod koniec stycznia Maylett i jej zespół rozmawiali o możliwościach dodania sesji naukowej poświęconej koronawirusowi do spotkania w dniach 13-16 lutego w Seattle w stanie Wash.

Wysiłki te doprowadziły do ​​dodania sesji „Coronavirus: Contexttualising Modern Respactions to Pandemics” do harmonogramu dorocznego spotkania AAAS, a także powiązanej informacji prasowej od epidemiologa genomowego Trevora Bedforda z Fred Hutchinson Cancer Research Center. Podczas sympozjum badacze określili potencjalne nasilenie choroby. Działania AAAS w mediach i mediach społecznościowych wzrosły dopiero w ostatnich tygodniach dzięki wysiłkom pracowników w zakresie informowania dziennikarzy i opinii publicznej o danych naukowych podczas pandemii.

Zespół Science Press Package (SciPak), który opracowuje podsumowania cotygodniowych ofert czasopism naukowych i regularnie dociera do dziennikarzy, regularnie publikuje artykuły naukowe i komentarze na temat koronawirusa. Do tej pory w badaniach zbadano, w jaki sposób struktura koronawirusa wpływa na rozwój szczepionki, w jaki sposób wiąże się ona z komórkami ludzkimi oraz w jaki sposób system zdrowia publicznego i dystans społeczny mogą złagodzić rozprzestrzenianie się COVID-19, między innymi tematami.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223