Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


ASTM International zapewnia publiczny dostęp do standardów stosowanych w nagłych przypadkach zdrowia publicznego w COVID
2020-03-30

COVID-19_OFFER_PL_1

Globalna organizacja normalizacyjna ASTM International zapewnia bezpłatny publiczny dostęp do pakietu dwóch tuzin ważnych norm stosowanych w produkcji i testowaniu osobistego wyposażenia ochronnego w celu zwalczania zagrożenia zdrowia publicznego w przypadku COVID-19 (koronawirusa). W celu wspierania producentów, laboratoriów testujących, pracowników służby zdrowia i ogółu społeczeństwa, dostępne standardy obejmują środki ochrony osobistej, w tym maski na twarz, fartuchy medyczne, rękawiczki i środki dezynfekujące do rąk.

ASTM International jest zaangażowana we wspieranie podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, producentów, laboratoriów i innych w ich wysiłkach na rzecz rozwiązania tej globalnej pandemii. Zapewnienie dostępu do tych norm bez żadnych kosztów pomoże firmom produkującym te produkty zrozumieć niezbędne wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jakości i wydajności, pomagając światu w lepszej pracy.

Zestaw dostępnych standardów obejmuje metody testowania, specyfikacje wydajności i terminologię. Zostały one opracowane i utrzymywane przez komitety ASTM International ds. Osobistej odzieży i sprzętu ochronnego, tekstyliów, gumy, pestycydów, środków przeciwdrobnoustrojowych i alternatywnych środków kontrolnych oraz urządzeń i materiałów medycznych i chirurgicznych, i są dostępne na stronie https://www.astm.org/COVID-19/ do publicznego dostępu. Więcej informacji i zaleceń dotyczących koronawirusa można znaleźć na stronach www.cdc.gov i www.who.int.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223