Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


CAS przedstawia zestaw danych o antywirusowych związkach chemicznych w otwartym dostępie
2020-04-03

COVID-19_OFFER_PL_1

CAS - oddział American Chemical Society specjalizujący się w naukowych rozwiązaniach informacyjnych, współpracuje z organizacjami badawczymi i technologicznymi na całym świecie, aby stawić czoła złożonym wyzwaniom stawianym przez COVID-19. Aby wesprzeć wezwania do działania od Biura ds. Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu oraz liderów innowacji na całym świecie, CAS właśnie opublikował zestaw danych o wolnym dostępie związków chemicznych o znanej lub potencjalnej aktywności przeciwwirusowej w celu wspierania badań, aplikacji do eksploracji danych i analiz.

Nowy zbiór danych związków przeciwwirusowych CAS COVID-19 zawiera prawie 50 000 substancji chemicznych zebranych z CAS REGISTRY®, które wykazują aktywność przeciwwirusową w opublikowanym piśmiennictwie lub są strukturalnie podobne do znanych leków przeciwwirusowych. Dostarczone są również powiązane metadane, takie jak CAS Registry Number®, właściwości fizyczne i tabela połączeń dla każdej substancji. Zbiór danych jest pierwszym zbiorem substancji chemicznych wniesionym do Instytutu Allen dla otwartego zbioru danych COVID-19 AI „CORD-19” i można go również pobrać bezpośrednio z CAS.

Ponieważ rutynowa dostępność zatwierdzonej szczepionki przeciwko COVID-19 jest prawdopodobnie za ponad rok, większość krótkoterminowych badań terapeutycznych koncentruje się na terapiach przeciwwirusowych, które mogą złagodzić objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia. Wyselekcjonowana kolekcja znanych i potencjalnych związków przeciwwirusowych, którą opracował CAS, zapewnia pulę kandydujących cząsteczek, które, jeśli okażą się aktywne wobec COVID-19, mogłyby zostać ponownie zastosowane jako leczenie krótkoterminowe.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223