Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


RSNA ogłasza repozytorium danych obrazowania COVID-19
2020-04-03

COVID-19_OFFER_PL_1

Społeczność obrazowania medycznego na całym świecie jednoczy się, aby pomóc w rozwiązaniu pandemii COVID-19. RSNA kontynuuje rozbudowę swojego zasobu zasobów badawczych i edukacyjnych COVID-19 i ogłosił nową inicjatywę budowy repozytorium danych obrazowania COVID-19.

Otwarte repozytorium danych zgromadzi obrazy i dane korelacyjne z instytucji, praktyk i społeczeństw na całym świecie, aby stworzyć kompleksowe źródło badań i działań edukacyjnych COVID-19. Hosting obrazu, adnotacje i ramy analizy umożliwią badaczom zrozumienie trendów epidemiologicznych i wygenerowanie nowych algorytmów AI, które pomogą w wykrywaniu choroby COVID-19, różnicowaniu od innych zapalenia płuc i kwantyfikacji zaangażowania płuc w CT na potrzeby prognozowania lub planowania terapii.

W odpowiedzi na te prośby RSNA opublikowało ankietę dla przedstawicieli organizacji radiologicznych, którzy mogą chcieć udostępnić dane obrazowe związane z COVID-19. Ankieta pomoże RSNA zgromadzić wszystkie dostępne zasoby w ujednoliconym repozytorium na potrzeby międzynarodowych badań i edukacji w zakresie obrazowania COVID-19. Odpowiedzi są wymagane do 15 kwietnia 2020 r.

Ta inicjatywa opiera się na długiej historii RSNA polegającej na udostępnianiu danych obrazu, badaniach i innowacjach technologicznych. Od ponad 20 lat RSNA sponsoruje opracowywanie i wdrażanie standardów danych, w tym DICOM, IHE, RadLex, Image Share i QIBA. W ciągu ostatnich kilku lat RSNA pomógł przyspieszyć badania nad zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI) w obrazowaniu medycznym, gromadząc i oznaczając dane oraz organizując konkursy angażujące tysiące zespołów do testowania zdolności systemów AI do wykonywania istotnych klinicznie zadań.

Podobnie jak te wysiłki, sukces repozytorium danych obrazowania COVID-19 będzie zależeć od współpracy z wieloma innymi zainteresowanymi organizacjami. RSNA ma umowę o ścisłej współpracy z inicjatywą European Imaging COVID-19 AI, wspieraną przez Europejskie Towarzystwo Informatyki Obrazowania Medycznego.

Organizacje wyraziły wspólny cel, jakim jest stworzenie bezpiecznego sposobu udostępniania obrazowania COVID-19, w celu dokładniejszej oceny zaangażowania płuc w AI. Będą współpracować, aby umożliwić szpitalom bezpieczne i wydajne dostarczanie danych obrazowych badaczom, z poszanowaniem prywatności i zasad etycznych. Zdefiniują i opublikują protokoły wyboru i oznaczania danych obrazowych związanych z COVID-19 jako narzędzie dla badaczy i praktyków. Inne zainteresowane organizacje są zaproszone do przyłączenia się do tej koalicji w celu wymiany informacji i ułatwienia szybkiego reagowania na COVID-19.

Organizacje są proszone o skorzystanie z formularza ankietowego w celu dostarczenia informacji na temat danych obrazowania COVID-19, które mogą chcieć udostępnić do badań.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223