Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Wydawnictwo Karger i ScienceOpen współpracują w kwestii publikacji badań medycznych
2020-04-10

COVID-19_OFFER_PL_1

Karger Publishers, jeden z wiodących światowych wydawców nauk o zdrowiu, zaprezentuje publikacje z kilkudziesięciu międzynarodowych, recenzowanych czasopism w 11 kolekcjach tematycznych ScienceOpen, w tym dziesięciu kolekcjach starannie dobranych artykułów z wyspecjalizowanych dziedzin medycyny, a także specjalną kolekcję dotyczącą COVID -19.

To partnerstwo między Karger i ScienceOpen przyspiesza rozpowszechnianie wysokiej jakości badań medycznych i tworzy nieocenione zasoby cyfrowe dla badaczy medycznych i lekarzy. Każda z dziesięciu polecanych kolekcji jest poświęcona konkretnej dziedzinie medycyny i łączy publikacje z wielu źródeł w strony docelowe z unikalnymi i stabilnymi DOI.

Ponadto na ScienceOpen będzie prezentowana specjalna kolekcja poświęcona COVID-19. Jako sygnatariusze konsensusowego oświadczenia Wellcome dotyczącego dzielenia się danymi badawczymi i ustaleniami dotyczącymi nowej epidemii koronawirusa, Karger i ScienceOpen wspólnie pracują nad zwiększeniem zasięgu wielu artykułów z bezpłatnym dostępem i otwartym dostępem oraz ułatwieniem solidnego rozpowszechniania wiedzy podczas pandemii.

Dzięki integracji z interaktywną platformą ScienceOpen, artykuły Karger Publishers zostaną uwzględnione w kontekście dyscyplin, powiązanych cytatów, słów kluczowych i autorów. Co więcej, każdy polecany artykuł zostanie udostępniony kuratorowi społeczności (komentowanie, recenzowanie po publikacji, kuracja kolekcji) i wyposażony w mierniki na poziomie artykułu, które w połączeniu z licznymi narzędziami wyszukiwania i filtrowania ScienceOpen sprawiają, że odkrywanie badań jest szybsze i łatwiejsze. Pełny przegląd można znaleźć w Karger Super Collection.

Aby dodatkowo wesprzeć odkrycie odpowiednich badań, zakres i treść każdej kolekcji są jasno opisane i można je znaleźć na stronie „Szczegóły kolekcji”. Dla potencjalnych autorów każda kolekcja zawiera dodatkowe informacje na temat dołączonych czasopism, linki do strony internetowej wydawcy, a także przycisk „prześlij manuskrypt”.

Te nowe kolekcje pomogą czytelnikom czerpać korzyści z wysokiej jakości starannie dobranych badań od wiodących na świecie wydawców Karger, a prace autorów będą łatwiejsze do odkrycia, szerzej przeczytane i powszechnie otwarte na opinie społeczności.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223