Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


MIT Press rozszerza dostęp do różnych bezpłatnych treści podczas pandemii Covid-19
2020-04-14

COVID-19_OFFER_PL_1

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na treści cyfrowe i kształcenie na odległość podczas pandemii Covid-19, MIT Press szybko rozszerza dostęp do różnych bezpłatnych treści. Od bezpłatnego udostępniania wybranych książek na platformie open source, po zapewnienie bibliotekom bezpłatnego dostępu do instytucjonalnej platformy e-booków, prasa będzie nadal dostarczać treści czytelnikom w różnych formatach.

W obliczu obecnego kryzysu zespoły w Cambridge, Massachusetts i Londynie ciężko pracują nad znalezieniem kreatywnych rozwiązań umożliwiających dzielenie się słowami i pomysłami z czytelnikami na całym świecie. Bezpłatne e-zasoby, które zostały udostępnione, aby pomóc tym, którzy pracują i studiują na odległość, to: artykuły na temat pandemii i innych istotnych tematów; ogólnodostępne książki MIT Press; czytnik MIT Press; seria wirtualnych rozmów autorskich; bezpłatny dostęp do MIT Press Direct dla bibliotek; oraz dostęp do e-podręczników dla wykładowców i studentów.

Zbiór artykułów z archiwów MIT Press zawiera cenne informacje na temat pandemii, aby pomóc w informowaniu i edukacji w tym krytycznym momencie. Ponadto Belfer Center for Science and International Affairs na Uniwersytecie Harvarda przygotowało Crisis Reader na temat bezpieczeństwa biologicznego i Global Covid-19 Outbreak, zbiór artykułów z czasopisma International Security, który jest również bezpłatny na mitpressjournals.org.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na treści cyfrowe i kształcenie na odległość MIT Press udostępniło bezpłatnie książki na temat pandemii, epidemiologii i pokrewnych tematów w przewidywalnej przyszłości na swojej platformie PubPub.

MIT Press Reader będzie nadal publikować artykuły związane z kryzysem Covid-19, zapewniając wnikliwe komentarze tak długo, jak to konieczne. Obecnie obejmują one wszystko, od obszernej historii pandemii - z kilkoma słowami na temat obecnego kryzysu - autorstwa znanego naukowca Vaclava Smila, po potężny argument za wykorzystaniem danych o lokalizacji smartfonów w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

MIT Press Live! to cotygodniowa seria wirtualnych autorów poświęcona budowaniu żywych społeczności internetowych. W tych wydarzeniach online wezmą udział eksperci z całego świata, oferując oświecenie i podejmując w odpowiednim czasie ważne tematy. Wydarzenia odbędą się we wtorki o 12:30 Czas wschodni i są bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Ponadto do końca maja 2020 r. biblioteki otrzymają bezpłatny dostęp do platformy e-booków MIT Press Direct. Wydawnictwo współpracuje również z ProQuest, EBSCO, Project MUSE i University Press Scholarship Online w celu rozszerzenia dostępu do e-książek MIT Press na tych platformach.

MIT Press wspiera także instruktorów i studentów darmowymi kodami dostępu do e-podręcznika przez stronę MIT Press eTextbook do końca semestru. Użytkownicy mogą kontaktować się z wydawnictwem, aby poprosić o kod dostępu do konkretnego kursu. MIT  Press będzie także nadal aktualizować swój blog.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223