Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Royal Society of Chemistry podpisuje Deklarację San Francisco w sprawie oceny badań (DORA)
2020-06-19

Royal Society of Chemistry podpisało deklarację w sprawie oceny badań (San Francisco Declaration on Research Assessment - DORA), kontynuując dążenie do modernizacji metod pomiaru doskonałości w naukach chemicznych.

Royal Society of Chemistry jest pierwszym dużym stowarzyszeniem chemicznym, które podpisało się pod zasadami deklaracji, aby oceniać wyniki badań w sposób sprawiedliwy i zrównoważony, a to po największej zmianie portfela nagród i wyróżnień od 150 lat.

DORA została opracowana w 2012 r. Podczas dorocznego spotkania American Society for Cell Biology w San Francisco. Jego zasady podkreślają potrzebę oceny badań pod kątem ich własnych zalet i wykorzystania możliwości, jakie daje publikacja internetowa, takich jak nieograniczona długość strony, oprócz przyjęcia nowych wskaźników znaczenia i wpływu.

Jako wydawca Towarzystwo współpracuje z Altmetrics, aby zapewnić szereg wskaźników na poziomie artykułu, na przykład cytaty i wzmianki w mediach społecznościowych, oraz zapewnić nieograniczony dostęp do metadanych cytatów jako uczestnik Inicjatywy na rzecz Otwartych Cytowań (I4OC).

Podpisując DORA, Towarzystwo zobowiązuje się teraz do przeglądu wszelkich ograniczeń listy referencyjnej w artykułach badawczych. Towarzystwo zachęca autorów do cytowania oryginalnych prac, a nie recenzowania artykułów w celu promowania kredytu tam, gdzie jest to należne. Niektóre z jego czasopism zachęcają już do oświadczeń autora - ta polityka zostanie rozszerzona na całe portfolio.

A jako organ profesjonalny, niedawne prace Towarzystwa nad nagrodami i nagrodami, integracją i różnorodnością oraz jej stanowiska w sprawie kultury badawczej i nauki o otwartym dostępie również odzwierciedlają argument DORA dotyczący ponownego przemyślenia oceny wyników naukowych.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223