Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Nowe partnerstwo wydawnicze OA między IET i Wiley tworzy wiodące portfolio czasopism Engineering OA
2020-06-19

John Wiley & Sons Inc. - światowy lider w dziedzinie badań i edukacji oraz Instytucja Inżynierii i Technologii (IET) ogłosiły partnerstwo wydawnicze z otwartym dostępem (OA), zmieniając program czasopisma IET na złoty dostęp otwarty od stycznia 2021r.

Zgodnie z warunkami umowy wydawniczej, IET zmieni całą swoją ofertę hybrydowych dzienników subskrypcyjnych na złoty model OA, dołączając do istniejących złotych czasopism o otwartym dostępie, aby stworzyć wiodącą kolekcję czasopism inżynieryjnych i technologicznych o otwartym dostępie. IET współpracuje z obecnymi zainteresowanymi stronami, aby dokonać tego przejścia.

Przejście na model publikowania w otwartym dostępie umożliwia naukowcom i praktykom z całego świata natychmiastowy i bezpłatny dostęp do centrum inżynierii i technologii IET za pośrednictwem Biblioteki internetowej Wiley. Oprócz publikowania otwartego dostępu do bieżących badań, wszystkie artykuły opublikowane od 2013 r. Zostaną udostępnione bezpłatnie, dzięki czemu szeroki zakres opublikowanych badań będzie powszechnie dostępny.

Nowe partnerstwo zapewnia IET innowacyjne narzędzia i usługi w celu poprawy doświadczenia autora w całym procesie wydawniczym. Ma na celu zwiększenie dostępności, wykrywalności i wpływu czasopism IET dzięki nowym możliwościom cyfrowym i platformowym.

Ta współpraca sygnalizuje kolejny znaczący krok na drodze Wiley do otwartej przyszłości badawczej. Firma była pierwszym znaczącym wydawcą, który podpisał umowę z Projekt Deal w Niemczech, a następnie umowy przejściowe z konsorcjami w Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, wzmacniając pozycję lidera firmy w otwartym dostępie.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj to read the original press release.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223