Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Wiodący na świecie wydawcy łączą siły, aby publikowanie badań było bardziej integracyjne i różnorodne
2020-06-19
Wydawcy odpowiedzialni za dziesiątki tysięcy recenzowanych czasopism i książek podpisali umowę o proaktywnym stanowisku przeciwko uprzedzeniom, ponieważ zobowiązują się do współpracy w celu lepszego odzwierciedlenia różnorodności ich społeczności i usunięcia barier dla grup niedostatecznie reprezentowanych.

Wspólne oświadczenie wpłynie na publikacje naukowe w skali globalnej, zainicjowane przez Royal Society of Chemistry i podpisane przez American Chemical Society (ACS), BMJ, Cambridge University Press, Company of Biologists, Emerald Publishing, Elsevier, Hindawi, IOP Publishing, Oxford University Press i Royal Society Publishing. 11 wydawców ma portfolio z różnych dziedzin, w tym nauk ścisłych i medycznych, humanistyki i nauk społecznych.

Porozumienie w sprawie wspólnej deklaracji zostało osiągnięte podczas warsztatów zorganizowanych przez Royal Society of Chemistry (RSC), po tym jak podzieliła się pionierskimi ramami działania w dziedzinie publikacji naukowych - ukierunkowanym na działania „planem działania” mającym na celu ograniczenie wykluczenia i stronniczości w publikacjach, również wydany publicznie w tym tygodniu.

Poprzednie badania przeprowadzone przez RSC wykazały, że płeć autora naukowego, recenzenta lub redaktora może mieć wpływ na prawdopodobieństwo opublikowania badań naukowych.

Wszyscy sygnatariusze zobowiązania zgodzili się na połączenie swoich zasobów i wiedzy w celu uzgodnienia czterech początkowych działań w celu ustanowienia nowego standardu w publikacji naukowej, w tym współpracy w zakresie gromadzenia danych o różnorodności, które zgłaszano samodzielnie, oraz odkrywania poziomów odniesienia dla poszczególnych tematów, aby można było ustalić cele w celu osiągnięcia odpowiednich i w tym reprezentacja autorów, recenzentów i redaktorów.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223