Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Nowa seria Discover Journal od Springer Nature umożliwia szybką drogę do OA dzięki ulepszonym usługom autorskim
2020-06-24

Springer Nature bezustannie prowadzi politykę przejścia do otwartego dostępu (OA), wprowadzając nową serię czasopism w pełni OA. Seria Discover wprowadza nową, usprawnioną obsługę publikowania OA, zwiększając zaangażowanie Springer Nature w OA, wspierając szybki dostęp do badań wysokiej jakości, aby pomóc w rozwoju odkryć naukowych.

Seria Discover będzie się składać z maksymalnie 40 nowych tytułów obejmujących tematy z całego zakresu nauk stosowanych, fizycznych, życiowych, medycznych i społecznych. Seria stawia autora w centrum procesu publikacji i ma na celu opublikowanie manuskryptów w ciągu 7-10 tygodni od złożenia - przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu rzetelności badawczej oczekiwanego od tytułu Springer Nature. Seria Discover będzie również zajmować się kwestią odtwarzalności i negatywnych stronniczości publikacji, wprowadzając Zarejestrowane Raporty (1) w całym portfolio dla autorów prowadzących badania oparte na hipotezach.

Jako nowa seria w pełni OA, czasopisma uzupełnią obszerne portfolio Springer Nature obejmujące około 600 czasopism OA, w tym komunikację Nature i raporty naukowe, i będą opierać się na ponad 100 000 artykułów OA publikowanych każdego roku przez Springer Nature.

Pierwszy z serii, Discover Sustainability, to interdyscyplinarne czasopismo OA publikujące wyniki ze wszystkich dziedzin związanych z badaniami nad zrównoważonym rozwojem. Czasopismo ma wspierać wielodyscyplinarne badania i rozwój polityki w odniesieniu do wszystkich 17 celów zrównoważonego rozwoju Narodów Zjednoczonych (SDG).

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223