Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


MIT Press wprowadza Rapid Reviews: COVID-19
2020-07-01

COVID-19_OFFER_PL_1

MIT Press ogłosiło uruchomienie Rapid Reviews: COVID-19 (RR:C19), czasopisma w otwartym dostępie i szybkiej recenzji, które przyspieszy wzajemną ocenę badań związanych z COVID-19 i dostarczy zweryfikowane informacje naukowe w czasie rzeczywistym do wykorzystania przez służbę zdrowia.

Naukowcy i badacze pracują w nadgodzinach, aby zrozumieć wirusa SARS-CoV-2 i wytwarzają niespotykaną dotąd liczbę stypendiów przedrukowych, które są publicznie dostępne online, ale nie zostały jeszcze sprawdzone pod kątem dokładności. Tradycyjna wzajemna ocena może potrwać cztery lub więcej tygodni, ale zespół redakcyjny RR: C19, kierowany przez redaktora naczelnego Stefano M. Bertozzi, profesora polityki zdrowotnej i zarządzania oraz dziekana emerytowanego ze Szkoły Zdrowia Publicznego na University of California w Berkeley przygotuje opinie ekspertów w ciągu kilku dni.

Za pomocą narzędzi sztucznej inteligencji globalny zespół zidentyfikuje obiecujące stypendium w repozytoriach przedruków, zleci wzajemne oceny ekspertów i opublikuje wyniki na platformie otwartego dostępu w całkowicie przejrzystym procesie. Czasopismo będzie dążyć do zapewnienia dyscypliny i zasięgu geograficznego, pozyskiwania rękopisów ze wszystkich regionów i różnych dziedzin, w tym medycyny; zdrowia publicznego; nauk fizycznych, biologicznych i chemicznych; nauk społecznych i nauk humanistycznych. RR: C19 zapewni także nową opcję publikowania poprawionych artykułów, które zostaną pozytywnie ocenione.

Jest to możliwe dzięki dotacji w wysokości 350 000 USD od Fundacji Patricka J. McGovern'a i hostowanej w PubPub, platformie publikacyjnej typu open source od Knowledge Futures Group do wspólnego edytowania i publikowania czasopism, monografii i innych otwartych treści naukowych, RR: C19 ograniczy rozprzestrzenianie się dezinformacji na temat COVID-19.

W skład redakcji RR: C19 wchodzi obecnie Paulin Basinga (Gates Foundation), Nancy Birdsall (Center for Global Development), Jeanine Condo (National University of Rwanda), Robert Gallo (University of Maryland), Dean Jamison (University of Washington), Jerome Kim (International Vaccine Institute), Santiago Levy (The Brookings Institution), Fenyong Liu (University of California Berkeley), Felix Masiye (University of Zambia, University of Washington), Jonna Mazet ((University of California Davis), Shankar Sastry ((University of California Berkeley) oraz Mauro Schechter  (Federal University of Rio de Janeiro, University of Pittsburgh, Johns Hopkins University). RR: C19 opublikuje swoje pierwsze recenzje w lipcu 2020 r. i aktywnie rekrutuje potencjalnych recenzentów i autorów.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223