Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Oxford University Press nowym wydawcą czasopism American Society of Plant Biologists
2020-08-07

Wydawca akademicki Oxford University Press (OUP) oraz American Society of Plant Biologists (ASPB) ogłosiły, że od stycznia 2021 roku OUP będzie publikować czasopisma ASPB: Plant Physiology® i The Plant Cell.

Założone w 1926 roku, Plant Physiology® to międzynarodowe czasopismo poświęcone fizjologii, biochemii, biologii komórkowej i molekularnej, genetyce, biofizyce i biologii środowiskowej roślin. Jest to jedno z najstarszych, najczęściej cytowanych i szanowanych czasopism naukowych na świecie.

Założona w 1989 roku The Plant Cell jest liderem wśród publikacji naukowych o roślinach, plasując się w czołówce czasopism publikujących podstawowe badania w tej dziedzinie. W czasopiśmie publikowane są nowe badania naukowe o szczególnym znaczeniu w biologii roślin, zwłaszcza w dziedzinie biologii komórkowej, biologii molekularnej, biochemii, genetyki, rozwoju i ewolucji.

Amerykańskie Towarzystwo Biologów Roślin zostało założone w 1924 r., Aby promować wzrost i rozwój biologii roślin, zachęcać i publikować badania w dziedzinie biologii roślin oraz promować zainteresowania, wzrost i edukację naukowców zajmujących się roślinami w ogóle. Przez dziesięciolecia Towarzystwo ewoluowało i rozwijało się, aby zapewnić forum biologii molekularnej i komórkowej, a także służyć podstawowym zainteresowaniom nauk o roślinach. Członkostwo obejmuje sześć kontynentów, a członkowie pracują w tak różnorodnych dziedzinach, jak środowiska akademickie, laboratoria rządowe oraz środowiska przemysłowe i handlowe. Towarzystwo ma również dużą liczbę studentów. ASPB odgrywa kluczową rolę w jednoczeniu międzynarodowych dyscyplin nauk o roślinach.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223