Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Wpływ COVID-19: sprzedaż e-booków naukowych i profesjonalnych po raz pierwszy spadnie w 2020 roku
2020-09-29
Zamknięte kampusy uniwersyteckie i centra biznesowe zamieniły się w miasta-widma - środki nadzwyczajne wprowadzone w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa spowodują, że sprzedaż e-booków naukowych i profesjonalnych spadnie po raz pierwszy w 2020 r., wynika z najnowszego raportu Simba Information.

Naukowcy i profesjonalni wydawcy książek są na ogół mniej zależni od sprzedaży indywidualnej. Biblioteki akademickie i klienci korporacyjni stanowią większą część sprzedaży. Bibliotekarze planują ograniczenie budżetów, a niektóre cięcia w sprawozdawczości sięgają nawet 20%. Przedsiębiorstwa dostosowywały swoje plany co miesiąc i tworzyły plany awaryjne w oparciu o wyniki.

Raport Scholarly & Professional E-Book Publishing 2020-2024 bada rynek naukowy i profesjonalny, w tym e-booki z zakresu prawa, biznesu, nauk ścisłych i technicznych, nauk medycznych i społecznych oraz nauk humanistycznych. Okazało się, że sprzedaż e-booków naukowych i profesjonalnych nieznacznie wzrosła w 2019r., ale w 2020r. spadnie od 2% do 9% w zależności od badanego segmentu, przy czym wydawnictwa STM są najbardziej stabilne, a wydawnictwa prawnicze i biznesowe odnotowują największe spadki.

Książki naukowe i profesjonalne stają przed ogromnymi wyzwaniami. Budżety bibliotek akademickich są pod presją, co szczególnie mocno zaszkodziło książkom po dziesięcioleciach przegranych walk budżetowych z czasopismami i bazami danych. Na rynku w USA spada liczba zapisów do szkół prawniczych. Sprzedaż druków i łączna sprzedaż spadają i można spodziewać się kontynuacji tych trendów.

Chociaż e-booki są bardziej atrakcyjne dla klientów bibliotek, rynek wykazuje oznaki dojrzałości. Rozwój profesjonalnych e-booków w ostatnich latach w dużej mierze wyrównał się. Indywidualna sprzedaż e-booków spadła. Instytucje przeniosły się już do kupowania kolekcji, a wzrost wynikający z tego przejścia może już być zrealizowany. Wykres sprzedaży profesjonalnych e-booków będzie stosunkowo płaski do 2024 roku.

Raport Scholarly & Professional E-Book Publishing 2020-2024 zawiera przegląd i perspektywy finansowe dla światowych rynków naukowych i profesjonalnych wydawców e-booków w oparciu o szczegółowe badania i analizy wyników wiodących konkurentów. Przewiduje się wyniki wiodącego konkurenta do 2020r. Kategorie rynku naukowego i profesjonalnego są prognozowane do roku 2024. W raporcie omówiono również trendy, wyzwania, modele cenowe, wykorzystanie, głównych wydawców e-booków, agregatory i dostawców platform.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223