ABE-IPSABE HOLDINGABE BOOKS
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wiley uruchamia interdyscyplinarne czasopismo „Natural Sciences”
2020-10-15

Wydawnictwo John Wiley and Sons Inc. ogłosiło uruchomienie swojego nowego, czołowego czasopisma o otwartym dostępie, Natural Sciences. Czasopismo, które w pełni uwzględnia zasady otwartych badań, jest jedną ze wspólnych inicjatyw, na które zgodziły się Projekt DEAL i Wiley.

Pod kierownictwem czołowych naukowców w dziedzinie biologii, chemii i fizyki, czasopismo publikuje wyniki badań na najwyższym poziomie, obejmujące te tematy i ich interfejsy, a także pokrewne dziedziny, takie jak inżynieria i badania biomedyczne. Jego silny nacisk na interdyscyplinarność znajduje odzwierciedlenie w publikacji najważniejszych artykułów, które umieszczą artykuły badawcze w kontekście dla naukowców z sąsiednich dziedzin.

Marianne Bronner, Gerard Meijer i Vivian W.-W. Yam będą pełnić funkcje głównego redaktora nauk przyrodniczych. Będą oni wspierani przez Bretislava Friedricha, pełniącego funkcję redaktora naczelnego. Będąc przede wszystkim naukowcami, rozumieją znaczenie otwartego udostępniania i publikowania badań, które obejmują różnorodność i niosą ze sobą globalną perspektywę w rozwoju wiedzy naukowej.

Globalna Rada Redakcyjna zaprasza naukowców do przesyłania oryginalnych artykułów naukowych do nauk przyrodniczych z dyscyplin obejmujących biologię, chemię i fizykę. Nauki przyrodnicze obejmują innowacyjne zasady otwartych badań, w tym otwarte i przejrzyste wzajemne oceny i procesy decyzyjne, które przyspieszają tempo odkrywania i sprawiają, że wyniki badań naukowych są łatwo dostępne dla wszystkich.

W 2019 roku Wiley opublikował 35 000 artykułów w otwartym dostępie, a oczekuje się, że do końca 2020 roku liczba ta znacznie wzrośnie. Firma ogłosiła wcześniej współpracę z projektem DeepGreen w celu dystrybucji badań opublikowanych w ramach Wiley / Projekt DEAL do repozytoriów otwartego dostępu w Niemczech.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223