Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Bezpłatna internetowa kolekcja badań nad koronawirusem ma 1,7 miliona pobrań
2020-10-19

Bezpłatna internetowa kolekcja badań nad koronawirusem z Cambridge University Press okazała się niezwykle popularna - około 1,7 miliona artykułów pobrano w ciągu ośmiu miesięcy do września 2020r.

Kolekcja została uruchomiona w styczniu 2020 roku, kiedy COVID-19 - wówczas jeszcze nienazwany i znany jako nowy koronawirus 2019-nCoV - został po raz pierwszy ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia jako globalny stan zagrożenia zdrowia.

To, co zaczęło się jako skromny zbiór 70 rozdziałów w książkach i artykułów w czasopismach, teraz rozrósł się do ponad 1000, a kolejne są dodawane przez cały czas.

Tempo jego rozwoju jest częściowo spowodowane decyzją prasy o dostosowaniu procesu publikacji artykułów związanych z koronawirusem. Obecnie około 90% przyjętych manuskryptów jest publikowanych w ciągu 48 godzin od otrzymania, a prawie 60% w ciągu 24 godzin.

Prasa wsparła również wszystkie manuskrypty opisujące badania związane z COVID-19 lub koronawirusem, które mają zostać opublikowane na licencji Gold Open Access, niezależnie od tego, czy są w czasopiśmie hybrydowym, czy Gold Open Access, zrzekając się opłat za przetwarzanie artykułów za wszelkie publikacje w tytułach Gold Open Access. Wsparto w ten sposób około 1000 artykułów, a zwolnienie ma obowiązywać do grudnia 2020 r.

Prasa dołączyła również do Wellcome Trust i ponad 30 wiodących wydawców, zobowiązując się do natychmiastowego udostępnienia wszystkich swoich publikacji związanych z COVID-19 i koronawirusem, a także wspierających je dostępnych danych w PubMed Central (PMC) i innych publicznych repozytoriach.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223