Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Karger wprowadza nagrodę Vesalius Innovation Award, aby zachęcić młodych naukowców i przedsiębiorców
2020-10-20

Wydawnictwo Karger Publishers ogłosiło nagrodę Vesalius Innovation Award dla startupów zajmujących się innowacyjnymi publikacjami w dziedzinie nauk o zdrowiu. Pięciu finalistów zaprezentowało niedawno swoje projekty podczas Targów Książki we Frankfurcie.

Karger przyznaje nagrodę Vesalius Innovation Award po raz pierwszy w 2020 roku. Zachęca utalentowanych młodych naukowców i przedsiębiorców, zaangażowanych we wczesne startupy, które opracowują innowacyjne rozwiązania dla ogromnych, zmieniających się potrzeb ekosystemu nauk o zdrowiu w zakresie publikacji naukowych i komunikacji. Uczestniczące startupy są mentorowane przez wydawnictwo Karger i członków rady doradczej nagrody. W zeszłym tygodniu pięć finalistów startowało w konkursie i zaimponowało jury swoimi innowacyjnymi pomysłami. Pięciu finalistów wybranych przez radę doradczą to: 4D Interactive Anatomy, MagmaLearning, MediFind, Scholarcy i Scite.

Wizja nagrody Vesalius Innovation Award pochodzi z pracy przedsiębiorczego i innowacyjnego chirurga Andreasa Vesaliusa, który położył podwaliny pod całkowicie nowe spojrzenie na anatomię ludzkiego ciała swoją główną publikacją De humanis corporis fabrica z 1543 roku. Dziś przechodzimy podobną innowacyjną i przełomową transformację, która została dramatycznie przyspieszona przez imperatywy publikacyjne COVID-19, a także przejście na otwartą naukę i coraz większe wykorzystanie różnorodnych inteligentnych technologii cyfrowych w opiece zdrowotnej. Naukowcy, lekarze, pacjenci, decydenci w dziedzinie zdrowia, rządy i wiele innych osób zarówno tworzą, jak i pragną szybkiego, wszechstronnego dostępu do ogromnej liczby zasobów wiedzy z nowymi odpowiednimi technologiami publikacji. Nagroda ta ma na celu podkreślenie i stymulowanie przedsiębiorców do reagowania na te potrzeby publikacyjne z zakresu nauk o zdrowiu.

Rada doradcza zadecyduje, który startup zdobędzie nagrodę na gali STM online 3 grudnia br.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223