Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Wiley wprowadza dwie technologie przyspieszające publikowanie badań
2020-11-02

John Wiley & Sons Inc. - światowy lider w dziedzinie badań i edukacji, ogłosił dwie technologie, które poprawiają sposób publikowania badań naukowych, zapewniając naukowcom większą wartość. Technologie te to technologia liczb interaktywnych i technologia sztucznej inteligencji.

Po pierwsze, dostawca platformy wydawniczej firmy i jej spółka zależna, Atypon, z powodzeniem przeprowadził pilotaż technologii interaktywnych liczb w International Journal of Quantum Chemistry (IJQC), publikując pierwsze artykuły naukowe zaprojektowane wyłącznie w celu wykorzystania multimedialnego charakteru sieci.

IJQC od Wiley to pierwsza publikacja naukowa zawierająca technologię liczb interaktywnych firmy Atypon, która ma zostać wydana w 2021 r. IJQC publikuje artykuły obliczeniowe zawierające interaktywne trójwymiarowe wizualizacje molekularne, które umożliwiają czytelnikom obracanie, powiększanie i bezpośrednią interakcję ze strukturami chemicznymi. Artykuły te zawierają również w pełni interaktywne, skalowalne wykresy, co znacznie ułatwia naukowcom wizualizację danych na dużą skalę. Te wysoce zniuansowane wizualizacje danych integrują kod źródłowy badaczy i notatniki laboratoryjne, aby znacznie poprawić przejrzystość badania i jego powtarzalność.

Wraz z rozszerzeniem narzędzia Transfer Desk Assistant (TDA), Wiley zapewnia autorom alternatywne opcje publikowania ich badań, gdy ich pierwsze wybrane czasopismo nie akceptuje ich rękopisu. Autorzy mogą wybrać funkcję TDA, która poprowadzi ich przez proces przesyłania ich rękopisu do innych odpowiednich czasopism, ułatwiając im publikację ich pracy. Korzystając z technologii sztucznej inteligencji, TDA odwzorowuje treść rękopisu na cele i zakres tytułów uczestniczących w portfolio Wiley, aby ujawnić nowe opcje czasopism dla autorów zainteresowanych ponownym przesłaniem.

W 2020 roku do chwili obecnej czasopisma opublikowane przez Wiley otrzymały ponad 621 000 zgłoszeń, a 159 000 artykułów zostało przyjętych do publikacji. Ponad połowa wszystkich czasopism publikowanych przez Wiley należy teraz do zautomatyzowanej sieci transferowej, takiej jak TDA lub kierowanej przez redaktorów sieci rekomendacji, w której redaktor odrzucający badanie zaleca autorowi inny tytuł w celu ponownego przesłania manuskryptu. Dane z ankiet przeprowadzonych wśród klientów Wiley pokazują, że badacze są zadowoleni z TDA i skierowań redaktorów, z przyjęciem transferów na poziomie 50% lub więcej w niektórych obszarach tematycznych. Rozszerzając TDA na większą liczbę czasopism, Wiley spodziewa się wzrostu odsetka autorów korzystających z usługi.

Wiley nadal rozwija odkrycia naukowe, publikując ponad 185 000 artykułów od stycznia do października 2020 r., co stanowi 11% wzrost w tym samym okresie w 2019 r.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223