Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Project MUSE oferuje nowe zbiory tematyczne dla swoich księgozbiorów w 2021 roku
2020-11-02

Project MUSE oferuje pięć nowych kolekcji tematycznych wraz z tytułami ośmiu dodatkowych wydawców w swoich kolekcjach w 2021 roku. Oczekuje się, że kolekcja 2021 Complete będzie o 7% większa niż w roku poprzednim - będzie oferować prawie 3 000 nowo opublikowanych książek, około 200 przed 2020 r. Do końca 2021 r. w ramach kolekcji Project MUSE będzie ponad 68 000 tytułów, z ponad 200 wybitnymi wydawnictwami uniwersyteckimi i pokrewnymi wydawcami non-profit, zapewniającymi podstawowe, sprawdzone i wiarygodne stypendia cyfrowe bibliotekom, badaczom, instruktorom i studentom na całym świecie.

Oprócz pełnej kolekcji nowych tytułów każdego roku, książki o MUSE są oferowane w kolekcjach z szerokiej gamy przedmiotów akademickich i kilku studiów regionalnych. Nowe przedmioty dostępne po raz pierwszy w 2021 r. obejmują sztukę i architekturę; Gender Studies; muzykę; edukację i retorykę; oraz naukę, technologię i media. Nowe kolekcje czerpią z mocnych stron uczestniczących w nich wydawców, a także spełniają potrzeby interdyscyplinarnych i powstających dziedzin nauki. Opisy zbiorów wraz z dalszymi szczegółami są dostępne w sekcji "dla bibliotekarzy" na stronie internetowej Project MUSE.

Wydawcy książek naukowych nadal zwracają się do MUSE o pomoc w rozpowszechnianiu ich prac wśród instytucji akademickich na całym świecie. Wszystkie książki w MUSE są wolne od DRM, z nieograniczonym jednoczesnym użytkowaniem, pobieraniem i drukowaniem - co czyni je idealnymi do użytku na kursach i łatwo dostępnymi do badań w zdalnych i hybrydowych środowiskach nauczania. Nowi wydawcy w kolekcjach książek MUSE na 2021 r. to globalna i zróżnicowana grupa, w tym: Aarhus University Press, Bristol University Press, Editorial Utadeo, Getty Publications, Institute of East Asian Studies-University of California, UCLA Center for Medieval and Renaissance Studies, University of Cincinnati Press i Washington State University Press.

Oprócz kolekcji wiele książek na MUSE jest dostępnych w ramach nabywania opartego na faktach lub można je kupić osobno w ramach partnerstwa z GOBI i OASIS. MUSE udostępnia również kilka tysięcy tytułów w pełni otwartego dostępu, zarówno od wydawców tradycyjnych, jak i tylko od wydawców OA.

MUSE jest integralną częścią ekosystemu komunikacji naukowej od 25 lat, zapewniając bibliotekom przystępny cenowo dostęp do stypendiów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych od społeczności MUSE, składającej się z cenionych wydawców non-profit. Dystrybuując znaczną większość dochodów MUSE z zakupów bibliotek bezpośrednio z powrotem do wydawców uniwersyteckich, MUSE zwraca wielką wartość do systemu stypendiów, zamiast je wydobywać. MUSE inwestuje w utrzymanie platformy, która zaspokaja kluczowe potrzeby związane z wykrywalnością i dostępnością, jest zgodna z najważniejszymi standardami informacyjnymi oraz oferuje warunki przyjazne dla bibliotek i użytkowników.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223