ABE-IPSABE HOLDINGABE BOOKS
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wiley uruchamia rozwiązanie otwartego dostępu "Oable" dla pierwszych 34 klientów
2022-07-12

Wiley, światowy lider w dziedzinie badań i edukacji, ogłosił, że kontynuuje inwestycję w Oable, udostępniając innowacyjne rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy w otwartym dostępie (OA) 34 klientom. Oable został opracowany przez firmę Knowledge Unlatched, którą firma Wiley nabyła w 2021 r., w celu wsparcia wspólnego zaangażowanie obu organizacji w działaniach mających na celu sprawienie, by otwarty dostęp był prosty i łatwy dla bibliotekarzy, badaczy oraz wydawców.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma Oable zdobyła wielu nowych klientów, w tym biblioteki w Ameryce Północnej i Europie, takich jak Rowan University, Brandeis University i University of Bath. Ponadto firmy Oable i Elsevier niedawno uruchomiły pilotażowy program mający na celu uproszczenie procesu zatwierdzania przez bibliotekarzy publikacji w otwartym dostępie pośród wybranych instytucji.

Dzięki ciągłej ekspansji Wiley będzie również przenosić swoich obecnych klientów z otwartym dostępem do Oable, zapewniając wydajność klientom bibliotek i zmniejszając obciążenie administracyjne. Szacuje się, że do końca roku z rozwiązania będzie korzystać 2200 klientów Wiley.

„W firmie Oable chodzi o to, aby otwarty dostęp był prosty i łatwy dla instytucji na całym świecie. To bardzo satysfakcjonujące, że jest on dostarczany tak wielu klientom na skalę Wiley” powiedział dr Sven Fund, starszy dyrektor w Wiley.

Oable to oprogramowanie do zarządzania otwartym dostępem, które zapewnia instytucjom narzędzia do automatyzacji ręcznych przepływów pracy i usprawnienia operacji zarządzania, takich jak umowy, koszty, płatności, zgłoszenia i raportowanie związane z publikacją badań otwartego dostępu. Oable zmniejsza bariery w zarządzaniu otwartym dostępem dzięki ujednoliconemu podejściu systemowemu, które integruje się z wieloma wydawcami oraz eksperckiej specjalizacji w przepływach pracy z otwartym dostępem.

Dzięki inwestycji w Oable, Wiley pozostaje skoncentrowany na dostarczaniu innowacyjnych produktów i usług, które wspierają wszystkich interesariuszy ekosystemu badawczego w przejściu do otwartej przyszłości.

Źródło: https://newsroom.wiley.com/

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223