Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Springer Nature pierwszym wydawcą, który wdroży usługę SeamlessAccess.org
2019-11-13
Użytkownicy nature.com jako pierwsi skorzystają z ulepszonego sposobu uzyskiwania dostępu do treści badawczych spoza ich sieci uniwersyteckiej. W ramach zaangażowania w poszukiwanie rozwiązań problemów, z jakimi borykają się badacze, Springer Nature wspólnie z innymi podmiotami w branży i we współpracy z SeamlessAccess.org, podjęło działania, aby zająć się obecnie występującymi frustrującymi i czasami mylącymi doświadczeniami, na które trafiają badacze próbujący uzyskać dostęp do treści prenumerowanych przez ich uniwersytet, gdy znajdują się poza siecią instytucji.

Wynika to z faktu, że uwierzytelnianie IP, główny mechanizm określający, czy użytkownicy są uprawnieni do dostępu do treści, działa z coraz mniejszą skutecznością, ponieważ zmieniają się nawyki pracy badaczy, a wielu z nich pracuje obecnie na wielu urządzeniach w wielu lokalizacjach. Prowadzi to do tego, że więcej osób napotyka odmowę dostępu, gdy nie powinna ona występować, co powoduje frustrujące doświadczenie i marnowanie czasu.

Nowe rozwiązanie, które zostanie wdrożone jako pierwsze przez Springer Nature, sprawi, że użytkownicy z instytucji uczestniczących będą musieli zalogować się tylko raz na przeglądarkę, po czym nature.com zapamięta ich powiązania instytucjonalne, co ułatwi przyszłe uwierzytelnianie poza siecią ich instytucji. Zostanie to zapewnione we współpracy z instytucjami, więc zalogowanie się do instytucji będzie nadal wymagane, gdy sesja wygaśnie.

Ponieważ usługa ta jest wdrażana przez więcej organizacji, pojawi się ta sama wyraźna prośba o działanie, a wybór instytucjonalny zostanie zapamiętany na różnych platformach. Pozwala to badaczom płynnie przechodzić między treściami publikowanymi przez różnych wydawców / organizacje, zapewniać spójne wrażenia użytkowników i zapewnia jeszcze większe korzyści badaczom i innym użytkownikom.

Użytkownicy nature.com będą pierwszymi, którzy skorzystają z tej ulepszonej obsługi. Zostanie ona wdrożona na innych platformach treści Springer Nature, w tym SpringerLink.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową (w jęz. angielskim).
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223