Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Frontiers opracowuje narzędzie sztucznej inteligencji przyspieszające badania nad COVID-19
2020-04-20

COVID-19_OFFER_PL_1

Frontiers - wydawca o otwartym dostępie, opracował narzędzie sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc podmiotom finansującym w znalezieniu specjalistów do propozycji wzajemnej oceny badań awaryjnych COVID-19. Narzędzie pomaga w przyspieszeniu alokacji środków finansowych podczas kryzysu, pomagając im zidentyfikować nowych recenzentów i przyspieszyć reakcję naukową na wirusa.

W normalnych okolicznościach proces przeglądu finansowania badań zwykle odbywa się przez komisję i może potrwać kilka miesięcy. Jednak od wybuchu COVID-19 eksperci stali się mniej dostępni, a pilność sytuacji wymaga krótszych ram czasowych.

Wewnętrzny zespół technologiczny wydawcy wykorzystał technologię sztucznej inteligencji, której używają do przeglądania artykułów naukowych po ich przesłaniu do któregokolwiek z 79 czasopism naukowych. Coronavirus Recenzent polecający sugeruje ekspertów w oparciu o wykres wiedzy Frontiers i zaawansowane metody ekstrakcji / wyszukiwania informacji. Dane wejściowe mogą być tekstem, takim jak zaproszenie do składania wniosków lub zestaw odpowiednich publikacji i / lub autorów.

Coronavirus recenzent rekomendujący jest najnowszym narzędziem dostępnym w Coronavirus Knowledge Hub firmy Frontiers. Obejmuje to Coronavirus Funding Monitor, scentralizowany portal aktualnych możliwości finansowania dla społeczności badawczej, oferujący wyselekcjonowaną listę otwartych zaproszeń do finansowania i inne wsparcie dla naukowców, organizacji non-profit i organizacji komercyjnych. Oba narzędzia zostały opracowane przez Frontiers, aby zwiększyć wpływ i koordynować informacje o niespotykanej dotąd liczbie funduszy na badania w sytuacjach nadzwyczajnych, które są mobilizowane na całym świecie w celu rozwiązania pandemii COVID-19.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223