Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Gwarantowany bezpłatny dostęp do zasobów pandemicznych COVID-19 firmy Cochrane
2020-05-29

COVID-19_OFFER_PL_1

Wszystkie dowody związane z COVID-19 Cochrane będą nadal dostępne dla wszystkich, wszędzie w Bibliotece Cochrane (pełny tekst) i na Cochrane.org.

Odpowiedź Cochrane'a na pandemię COVID-19 dostarcza wysokiej jakości, odpowiednich i aktualnych zsyntetyzowanych dowodów naukowych, które mają pomóc w podejmowaniu decyzji zdrowotnych dotyczących powstrzymywania i zwalczania skutków wirusa.

Od 26 marca 2020 r. Cochrane - wraz ze swoim partnerem wydawniczym, Wiley - zapewnił wszystkim w każdym kraju na świecie tymczasowy nieograniczony dostęp do pełnej biblioteki Cochrane. Ta bezprecedensowa decyzja zapewniła, że ​​dowody z Cochrane były dostępne dla wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią i jej skutkami dla globalnego zdrowia publicznego, dopóki Cochrane nie będzie w stanie wyselekcjonować, opracować i opublikować bardziej szczegółowych dowodów związanych z COVID-19.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Cochrane opublikował: sześć „specjalnych kolekcji” dowodów Cochrane dotyczących zapobiegania i leczenia COVID-19; pięć szybkich recenzji Cochrane; pełny przegląd Cochrane dotyczący środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego; „COVID-19 Study Register” Cochrane'a z podstawowych badań; wydanie aplikacji Cochrane Library z kwietnia 2020 r .; oraz The Cochrane Library Journal Club.

Cały materiał - i wszystkie przyszłe dowody związane z COVID-19 Cochrane - będą nadal dostępne dla wszystkich, wszędzie w Bibliotece Cochrane i na Cochrane.org. Cochrane i Wiley będą także nadal zapewniać bezpłatny dostęp do pełnej biblioteki Cochrane dla osób mieszkających w 126 krajach o niskim i średnim dochodzie jednym kliknięciem. Ale normalna kontrola dostępu do biblioteki Cochrane została teraz ponownie wprowadzona, a subskrybowane treści będą dostępne tylko dla użytkowników posiadających licencję.

Cochrane przedstawił niedawno nowy dowód COVID-19, który ma zostać opublikowany, i udostępniono go bezpłatnie w kolejnym etapie odpowiedzi w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Obejmie to: dwie nowe „Kolekcje specjalne”, które zostaną opublikowane w czerwcu; oraz Cochrane Rapid Reviews, Cochrane Systematic Reviews i Network Meta Analyzes.

Strony www Białystok Warszawa
801 777 223