Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


ACS uruchamia dwa nowe czasopisma poświęcone nauce o rolnictwie i żywności
2020-08-10

Dział Publikacji American Chemical Society (ACS) ogłosił uruchomienie dwóch nowych czasopism: ACS Agricultural Science & Technology oraz ACS Food Science & Technology. Oba czasopisma będą kierowane przez redaktora naczelnego ich czasopisma macierzystego, Journal of Agricultural and Food Chemistry, dr Thomasa F. Hofmanna, i są one pogłębieniem zaangażowania ACS w badania w tych ważnych dziedzinach.

ACS Agricultural Science & Technology będzie służyć globalnej społeczności naukowców zajmujących się rolnictwem, podkreślając rolę nauk rolniczych i technologii w rozwiązywaniu najpilniejszych wyzwań ludzkości. Tematyka czasopisma obejmie nauki o roślinach, nauki o glebie i środowisku, inżynierię rolniczą i przepisy.

ACS Food Science & Technology ma stać się międzynarodowym forum dla nowatorskich badań we wszystkich dziedzinach nauki o żywności, technologii, inżynierii i żywienia. Czasopismo skoncentruje się na nowych badaniach związanych z charakterystyką, opracowywaniem, przetwarzaniem i bezpieczeństwem żywności, w tym na tematach bezpieczeństwa żywności, konserwacji żywności i prozdrowotnych składnikach żywności.

ACS Publications ogłosiło dwóch wyjątkowych naukowców jako zastępców redaktorów inauguracyjnych nowych czasopism: dr Coralia Osorio Roa z Universidad Nacional de Colombia dołączy do ACS Food Science & Technology jako zastępca redaktora; i Osorio Roa, którego badania koncentrują się na chemii aromatów, pigmentach w żywności, chemii produktów naturalnych i ekologii chemicznej. Osorio Roa jest członkiem rady redakcyjnej czasopisma Journal of Agricultural and Food Chemistry od 2016 roku.

Dr Laura L. McConnell, główny naukowiec w Bayer CropScience, będzie zastępcą redaktora ACS Agricultural Science & Technology. McConnell ma 25-letnie doświadczenie w badaniach środowiskowych i rolniczych, wcześniej pracując jako chemik i główny naukowiec w Służbie Badań Rolniczych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. W Bayer CropScience McConnell koncentruje się na komunikacji, współpracy i zaangażowaniu społeczności naukowej w tematy związane z regulacją technologii rolniczych.

Oba czasopisma zostaną otwarte do nadsyłania artykułów we wrześniu 2020r., a pierwsze wydania spodziewane są w styczniu 2021r.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223