Księgarnia naukowa
English Polski
Dostęp on-line

Aktualności

0.00 PLN
Schowek (0) 
Schowek jest pusty
Wydawcy udostępniają darmowe zasoby na czas epidemii


Karger Publishers dołącza do GetFTR
2020-09-02

Karger Publishers, szwajcarski wydawca naukowy i medyczny, jest pierwszą organizacją, która dołączyła do pięciu wydawców-założycieli GetFTR, wspierając usprawniony dostęp do światowej literatury czasopism.

Karger Publishers dołączył do Get Full Text Research (GetFTR), darmowego rozwiązania, które umożliwia naukowcom korzystanie z szybszego i bezproblemowego dostępu do treści w kampusie i poza nim, za pośrednictwem powiązanych narzędzi odkrywania i platform naukowych.

Wydawnictwo Karger jako pierwsze dołączyło do wydawców założycieli, American Chemical Society, Elsevier, Springer Nature, Taylor & Francis Group i Wiley. Dodanie Karger Publishers umożliwi teraz badaczom, za pośrednictwem powiązanych narzędzi odkrywania i platform naukowych, bezproblemowy dostęp do światowej literatury czasopism.

GetFTR, ogłoszony w grudniu 2019 r., to bezpłatne rozwiązanie dla integratorów (usługi odkrywcze i platformy naukowe) oraz badaczy. Stara się sprostać wyzwaniom związanym z bezproblemowym dostępem do badań. Kiedy badacze używają powiązanych narzędzi wykrywania i sieci współpracy do wyszukiwania artykułów naukowych, link GetFTR jest wyświetlany obok opublikowanych treści, które udostępniła im instytucja użytkowników. Przyspieszając i upraszczając uwierzytelnianie poprzez wyjaśnienie, do jakich treści mają dostęp, użytkownicy muszą po prostu kliknąć link GetFTR, który natychmiast przeniesie ich od partnera integracyjnego do opublikowanych badań, zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim. Działając na wielu platformach wydawców, zapewnia to znajome i spójne środowisko dla użytkowników. Bezpośrednio rozwiązuje problem zmęczenia, frustracji i dezorientacji badacza podczas wyszukiwania treści. GetFTR jest w pełni zintegrowany z platformami, z których już korzystają badacze, więc nie muszą oni rejestrować się, wyrażać zgody ani pobierać dodatkowego oprogramowania, aby uzyskać dostęp do treści.

Pełne wdrożenie treści Kargera za pomocą GetFTR nastąpiło pod koniec sierpnia 2020 r. Za pośrednictwem znaku zaufania GetFTR użytkownicy są kierowani do pełnotekstowych artykułów HTML.

Od czasu ogłoszenia w 2019 roku, GetFTR powitał ponad sześciu nowych integratorów, w tym Mendeley, Figshare i Dimensions. Obecnie znajduje się w fazie pilotażowej i nadal otrzymuje informacje zwrotne od integratorów, wydawców, badaczy i sieci współpracy naukowej na temat swojego rozwoju.

Dostarczone przez Scope e-Knowledge Center.

Kliknij tutaj, aby przeczytać oryginalną informację prasową.
Strony www Białystok Warszawa
801 777 223